Mp3aink.com

 
 
 
cover

Here is the track list for "Mp3aink.com" we may collect and you can listen to and download. Buy a cassete and/or CD/DVDs if you like the song you choose from the list. If one of the songs on the list are the copyright belongs to you, please send a DMCA removal request by e-mail to: [email protected], we will process at least 72 hours after we received your mail.

Title : Tok Tutan 10 Besin
Description : Yağsız YoğurtYoğurt ve yoğurt suyu, âdeta bir panzehirdir. Yoğurt tüketmekle zayıflanmaz, ama açlık hissini bastıracağından yemek ihtiyacınızı öteler.
Elma
Bol miktarda barındırdığı mineral ve vitaminle çok faydalı bir besindir. Lifli yapısıyla, tok tutma özelliğine sahiptir. Kalorisi düşüktür.
Üzüm kabuğu
Üzüm kabukları da yine iştah kapatıcı bir özelliğe sahiptir.Üzüm çekirdeği
Üzüm kabuğunda olduğu gibi, çekirdeğinde de tok tutan bir özellik vardır. Çekirdeklerini ayıklayarak kurutun, dövün ve her sabah bir kaşık tüketin.
Yulaf ezmesi
Karbonhidrat deposudur; bunlar vücut tarafından uzun sürede yakılacağı için, tokluk hissi verir.
Brokoli
Açlık hissini azaltan besinlerin başında gelmektedir. Lif, kalsiyum ve vitamin yönünden zengindir. Kansere karşı da çok etkilidir. Buharda haşlanarak tüketilmesini önerilir. Limon ve baharat katılmasında da fayda vardır.
KabakBalkabağı ya da yeşil kabak: her ikisi de lifli gıdalardır ve tok tutucu özelliği vardır. Yeşil kabak, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir barındırır; bal kabağı da yine magnezyum ve potasyum zenginidir.
Yeşil kahve
Antioksidan içerir, metabolizmayı hızlandırır ve iştahı keser.Yeşil çayYeşil çaylar da açlık hissini bastırır. Öğünler arasında birer bardak içmeniz önerilir.
Baharat Hararet
yaptığı için fazlaca su içmenize ve midenizin dolmasına sebep olacaktır, baharatlar; böylece, daha uzun süre tok kalabiliceksiniz.

Kaynak: /saglik/tok-tutan-10-besin-282
Download as MP3 | Download as MP4 | Fast Download
Top